ВАЛЕРІЙ ХАРЧИШИН

фронтмен рок-групи «Друга ріка»

Чесно кажучи, я думав, що насилу зберу 5 улюблених фільмів, бо рідко дивлюся кіно, особливо останнім часом. Ну, хіба що «Вовк з Уолл-Стріт», «Готель Гранд-Будапешт» і «Зникла» порадували. Але, коли я почав згадувати все, що вплинуло на мене і на моє життя, то зрозумів, що всі фільми, які я коли-небудь дивився, рано чи пізно повторюються, але вже з іншими назвами, і кожен із них вартий потрапити до моєї п'ятірки найкращих або замінити ті, про які я сьогодні говорю.

Так, наприклад, «Людина дощу» могла б замінити «Фореста Гампа», який стоїть на першому місці, а фільм-мюзикл «Крізь Всесвіт» зміг би стояти замість фільму «Хейма».

Я шкодую, що список має складатися тільки з 5 фільмів, оскільки для мене не менш важливі й такі кінокартини, як «Куди приводять мрії», «Привид», «Ефект метелика», «Реквієм за мрією», «Адвокат диявола», «Мовчання ягнят», а також фільм «Хоробре серце», який я б поставив на місце «Зеленої милі».
«Утеча з Шоушенка» і «Крихітка на мільйон доларів». Як же без них? Так! Якщо вже про кіно... Незважаючи на те, що Ді Капріо немає в жодному з перерахованих нижче фільмів, я вважаю його одним із великих акторів, якого можна ставити поряд з Джеком Ніколсоном, Робертом Де Ніро та Аль Пачіно.

Тому моя п'ятірка – не найкращих, а просто деяких із 25 улюблених:

1

«Достукатися до небес»

Багато років тому я дивився його разів десять, щоразу плакав і не думав, що цей фільм стане в деякому роді пророчим для моєї родини. У 2013-му я відвіз свого рідного брата з дружиною на лікування до Ізраїлю, але на рівні підсвідомості розумів, що везу його вперше в житті побачити море. Незабаром він помер.

2

«Форест Гамп»

Я дуже люблю цей фільм. Це надзвичайно позитивне кіно, після якого хочеться жити і, якщо змога, дивитися на життя наївними та здивованими очима. Я б із задоволенням переглянув його ще не один раз. Том Хенкс видатний актор, який може просто мовчати. Декілька кадрів із цього фільму ми використовували у віджеїнгу для нашого Supernation туру.

3

«Зелена миля»

Один із культових фільмів, який важко спеціально змусити себе подивитися знову. Але ті емоції, які він залишив у серці, не вимагають негайного перегляду, щоб пригадати, про що це кіно. Але ти ніколи не перемикнеш канал, якщо випадково натрапив на цей фільм по телевізору.

4

«Назад у майбутнє»

Кіно мого дитинства. Дуже легка, смішна і наївна трилогія, яка мені завжди піднімала настрій. Я б ніколи її не вніс до списку найулюбленіших, адже багато хто вважає, що це несерйозний і навіть дурний фільм, якби не мій син, який зараз переглядає його в 1001-й раз. Я ловлю себе на думці, що не можу вийти з дому, поки він це робить. Мені подобається це просте кіно, бо ми назавжди залишаємося дітьми і тільки здаємося серйозними.

5

«Heima» – документальний фільм про групу «Sigur Ros»

Це дуже атмосферний музичний фільм, який змусив мене по-іншому подивитися на шоу-бізнес. Тут немає кліпів, ротацій, чорного і білого піару, безглуздих і нескінченних інтерв'ю, нудотних телешоу та інших «невід'ємних атрибутів» сучасного шоу-бізнесу. Є тільки музика. Нехай дуже меланхолійна, і деяким гарячим головам здасться тужливою, але вона справжня, чесна, без зайвої мішури та непотрібних прикрас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ