ІРИНА ДАНИЛЕВСЬКА

співзасновник і голова оргкомітету Українського тижня моди (Ukrainian Fashion Week)

Можна вихвалятися знанням найновіших шедеврів, можна хизуватися знанням лідерів андеграундного кіно чи філософствувати на тему арт-хаусу. Але коли, з одного боку, питання стоїть про фільми, які відомі та знайомі всім, а з іншого – про те, «що ти готовий переглядати багато разів» – доводиться напружуватись. Проте завжди є фільми, які були й залишаються «твоїми».

1

«Форест Гамп»

Передивлятися з усією сім'єю, бажано, у присутності кількох поколінь цієї сім'ї, в унісон плакати й посміхатися, а потім, за чаєм, говорити про вічні цінності, про іронію долі, і про безмежне кохання.

2

«Кримінальне чтиво»

Забути про все, що написано критиками, і знову захоплюватися сюжетними колізіями, грою акторів і дивним відчуттям, що Квентіну Тарантіно так і не вдалося приховати філософські притчі за завісою брутальності.

3

«Амелі»

Насолоджуватись легкістю і щемливістю, відчувати дивну ейфорію від невимушеності та чистоти, бути знову наляканим простотою і вишуканістю цього фільму. Закохатися, незалежно від статі, у молоду Одрі Тоту... І весь наступний день, дурнувато посміхаючись, слухати прекрасну мелодію Яна Тьєрсена.

4

«Солодкий листопад»

Поміркувати про те, як живеш.

5

«Близкість»

Подумати про щирість і ілюзорність людських стосунків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ