АЛЛА МАЗУР

Ведуча аналітичної програми «ТСН – Тиждень» на телеканалі «1+1»
1
«БІЛИЙ БІМ ЧОРНЕ ВУХО»
Станіслав Ростоцький
Одне з перших приголомшливих кіно-вражень дитинства. Надзвичайно зворушлива історія – про собаку, господар якої раптом опинився в лікарні. Пес вирушає на пошуки й стикається з усім брудом людського світу: підлістю, жадібністю, тупою жорстокістю. Ставлення до Біма певний час було своєрідним маркером у середовищі моїх однолітків. Те, що подібні сюжети завжди актуальні, засвідчила й відносно недавня стрічка, що стала вже новітнім блокбастером - «Хатіко» з Річардом Гіром.
2
«ПРОПАЛА ГРАМОТА»
Борис Івченко
Геніальна чорна комедія по-українськи. Плачеш і смієшся одночасно. У фільмі – наче паросток крізь радянський асфальт, продерлася вся суть українського народу. Тодішнього козацтва. І водночас – сутність нинішнього часу, бо в ньому є все: і добровольці, і герої, і зрадники. Знятий ще у 1972 році, цей фільм 12 років пролежав на полиці. Бо в ньому – абсолютно вільний дух, незалежна країна, незалежні люди, які не бояться нічого. Такі в концепцію радянського єдиноначалія не вписувалися. Побачити себе справжніх, народ, яким можна щиро захоплюватись, нам допомогла тодішня «перебудова». Для зорієнтованих лише на кіно сучасне скажу: Івченко – це такі нинішні голлівудські феномени брати Коени, тільки – у значно ближчій стилістиці.
3
«ШОКОЛАД»
Лассе Хальстрьом
Лассе Галльстрем і неймовірна Жюльєт Бінош у головній ролі. Свого часу цей фільм став для мене наче посланням з неба: відповіддю на внутрішні сумніви, метання, тривоги. Справжній шоколад – смачний, корисний, енергетичний. Драма та лірична комедія в одному флаконі, яка нагадує: кожного дня можна знайти привід для щастя.
4
«ЛЕОН»
Люк Бессон
Ще одна стрічка, яку можу дивитися скільки завгодно разів – з будь-якого місця. І щоразу відкривати для себе нові деталі, новий поворот, новий смисл. Секрет, напевно, не стільки в сюжеті, скільки в геніальній грі чудового тріо: Жан Рено, Гарі Олдман, Наталі Портман – її дебют на великому екрані. Ця історія – справді з тих, які перевертають твій звичний світ. Класичний, здавалося б, трилер, що переростає в пронизливу філософську сагу про вірність, відданість і любов.
5
«АВАТАР»
Джеймс Кемерон
Обов'язково в режисерській, не скороченій, версії. «Сон з широко розплющеними очима», як каже про нього сам Джеймс Кемерон. Тут вразила не стільки драматургія – черговий переказ класичної історії принцеси Покахонтас доволі схематичний. Це – ідеальний атракціон, що став проривом і в 3Д технології, і подарував нам навіть новий термін. При всій моїй ще шкільній любові до наукової фантастики – цей фільм насправді більш земний, ніж усе інше земне. Але з розряду – «треба побачити»: щоб відчути, що майбутнє народжується вже зараз, на наших очах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ